RESULTATLISTA

SÖDRA BERGET RUNT 2001

KLASSVAL
20 KM | 10 KM | 5 KM |
20 KM                       20000 meter
   1 NIKLAS NORDENSSON       R-TJÄNST                 58.44
   2 JIMMY ROSANDER          ÅTVIDABERGS IF           59.34
   3 LUDVIG REMB             BERGEFORSEN SK           60.26
   4 OLLE OJALA              BERGEFORSEN SK           63.00
   5 ERIK BRUNO              JÄTTENDALS IF            63.08
   6 ANDERS MELIN            BERGSJÖ IF               63.45
   7 TOMMY NORDVALL          IF STRATEGEN             64.24
   8 JOHAN LINDBERG          KOVLANDS IF              64.47
   9 STINA THUNMAN           STOCKVIKS SF             65.18
  10 ELOF HÖGLUND            TIMRÅ SOK                66.08
  11 JOHAN FORBORD           ALNÖ SK                  66.20
  12 BJÖRN SOHLIN            BONDSJÖHÖJDENS IK        66.38
  13 GÖRAN BÄCKMAN           KEMIRA KEMI IF           68.21
  14 DANIEL OLSSON           SUNDSVALLS OK            69.44
  15 SUSANNE PETERSSON       SUNDSVALLS OK            69.49
  16 BENGT-OLOV THOLÉN       ÅNGE SK                  69.56
  17 MAGNUS HOLST            STOCKVIKS SF             70.44
  18 HÅKAN SANDBERG          ALNÖ SK                  71.18
  19 TOMMY HASSEL            TYNDERÖ IK               71.45
  20 BÖRJE LINDÉN            INGEN KLUBB              71.57
  21 IRENE LARSSON           IF STRATEGEN             72.36
  22 SVEN-ERIK SUNDIN        VALMET FK                72.51
  23 ULF REIMAN              BIRSTA SK                73.02
  24 PATRICK KLANG           BIRSTA SK                73.09
  25 TOMAS STORSJÖ           KOVLANDS IF              73.21
  26 JESPER JACOBSSON        STOCKVIKS SF             74.18
  27 JÖRGEN LUNDQUIST        BIRSTA SK                75.26
  28 LENNART BENGTSSON       SELÅNGER SOK             76.00
  29 OSKAR JAKOBSSON         TIMRÅ SOK                76.31
  30 MARIA HENRIKSSON        SVEGS IK                 76.47
  31 TORBJÖRN ISRAELSSON     BIRSTA SK                76.49
  32 STEFAN STEN             AKZO NOBEL               76.52
  33 STEFAN SUNDBERG         AKZO NOBEL               77.04
  34 GREGER PERSSON          NJURUNDA IF              77.35
  35 JOHAN ORDING            SK-65                    78.16
  36 KENNETH ÅBERG           TELIA IF                 78.27
  37 TOMAS TORSTENSSON       INGEN KLUBB              78.34
  38 JENNY KLING             BRUNFLO IF               78.46
  39 STEFAN GULLBACK         VALMET FK                78.49
  40 KJELL NORD              BIRSTA SK                78.52
  41 ULRIK FRÖDIN            SUNDSVALLS OK            78.54
  42 ANDERS HÄGGLUND         INGEN KLUBB              79.05
  43 LARS LILJESTAM          TELIA IF                 79.41
  44 FREDRIK PONTÉN          VALMET FK                80.41
  45 JOAKIM MARMELID         SPV                      80.44
  46 MINNA BÄCKMAN           VS VIN OCH SPRIT IF      82.31
  47 PER-OLOV NILSSON        VALMET FK                83.06
  48 LARS-ERIK NILSSON       VALMET FK                83.15
  49 PETER KROHN             TYNDERÖ IK               83.17
  50 JARI SUONVIERI          IF ALUMINIUM             84.03
  51 LARS PALIN              WM DATA                  85.16
  52 ULRIK ARNSTRÖM          INGEN KLUBB              86.59
  53 RICKARD LINDSTRÖM       TELIA IF                 87.20
  54 ANDERS SUNDBERG         AKZO NOBEL               88.00
  55 ANDERS RABBING          WM DATA                  91.41
  56 MARTTI KNUUTTILA        IF ALUMINIUM             91.42
  56 ULF LUNDGREN            WM DATA                  91.42
  58 IDA SELLSTEDT           SELÅNGER SOK             92.31
  59 HÅKAN HALLGREN          SUNDSVALLS OK            94.04
  60 LENNART ÖSTERBERG       INGEN KLUBB              97.37
  61 STURE LUNDQVIST         SUNDSVALLS SJUKHUS       98.46
  62 MONIKA JANSSON          IF ALUMINIUM             99.57
  63 SÖREN CARLQVIST         INGEN KLUBB             100.14
  64 SVERKER SUNDSTRÖM       INGEN KLUBB             103.39
  65 YVONNE SELLSTEDT        SELÅNGER SOK            103.48
     ANNA HAMMARBERG         SUNDSVALLS OK           EJ STA
     ERIK SJÖBLOM            HÄGGLUNDS IOFK          EJ STA
     ARE VERTANEN            IF ALUMINIUM            EJ STA
     TOMAS UDENBERG          IF ALUMINIUM            EJ STA
     PER FORSLUND            IF ALUMINIUM            EJ STA
TILL KLASSVAL
10 KM                       10000 meter
   1 BENNY NORDLANDER        TEAM VIFSTAVARV          30.22
   2 HENRIK ÅSBERG           IF STRATEGEN             31.05
   3 STAFFAN NORDENSSON      IMERYS MINERAL AB        31.10
   4 KARL-GÖRAN ENGBLOM      LUCKSTA IF               31.26
   5 JOOKO VAARAMMAA         TIMRÅ SOK                31.30
   6 ERIK TÖRNEKRANS         FRÄNSTA                  34.06
   7 ALF SPÅRA               IF ALUMINIUM             34.46
   8 CONNY STEN              AKZO NOBEL               36.20
   9 KATARINA PALMGREN       VALMET FK                39.20
  10 KRISTIN ERIKSSON        DATAVIS FF               39.49
  11 KARL-ÅKE ENGSTRÖM       VIKSJÖ IF                40.07
  12 ELIN SANDBERG           ALNÖ SK                  41.01
  13 ANDERS NORDBERG         DATAVIS FF               41.06
  14 RALF NYGÅRD             VALMET FK                43.05
  15 BENGT BERGKVIST         IF ALUMINIUM             44.24
  16 MATS HÄGGKVIST          AKZO NOBEL               44.31
  17 ULF SCHNAPAUFF          WM DATA                  45.22
  18 BO BERGLUND             IF ALUMINIUM             45.24
  19 AGNETA PETTERSSON       IF ALUMINIUM             45.56
  19 STIG TÖRNEKRANS         STÖDE IF                 45.56
  21 THOMAS BJÖRKLUND        BIRSTA SK                46.18
  22 KALLE GRANLUND          IF ALUMINIUM             46.32
  23 TOMMY GRANLUND          IF ALUMINIUM             46.41
  24 LEIF EVENSSON           ÖBACKA LK                47.22
  25 LOTTA SUNDBERG          AKZO NOBEL               47.38
  26 EVERT ERIKSSON          NJURUNDA IF              48.13
  27 INGRID PETERSSON        SKUTSKÄRS OK             49.03
  28 GUNNEL GRANLUND         IF ALUMINIUM             50.37
  29 ULF G CONRAH            SK-65                    51.15
  30 CATRIN JOHANSSON        SUNDSVALLS OK            51.37
  31 LASSE PETERSSON         SKUTSKÄRS OK             51.41
  32 BENGT WIKLUND           WM DATA                  58.49
  33 BRITT-MARI OLSSON       WM DATA                  58.53
  34 BOSSE SANDSTRÖM         SELÅNGER SOK             59.47
  35 ANN-SOFIE SANDSTRÖM     SELÅNGER SOK             61.04
  36 ANN-LOUICE HAMMARBERG   WM DATA                  65.54
  37 LARS JENSEN             WM DATA                  65.56
  38 LARS-ÅKE LINDSTRÖM      WM DATA                  99.11
  39 ANITA LINDSTRÖM         WM DATA                  99.14
     MARGARETA STEGBO        WM DATA                 EJ STA
     JOHANNA SANDSTRÖM       SELÅNGER SOK            EJ STA
     NORE FÅGELBRANDT        IF ALUMINIUM            EJ STA
     BENGT LARSSON           IF ALUMINIUM            EJ STA
     PIA HAHL                VALMET FK               EJ STA
     ULLA ÖSTMAN             WM DATA                 EJ STA
TILL KLASSVAL
5 KM                        5000 meter
   1 SIMON WOUNDER           WM DATA                  30.30
   2 PETER WOUNDER           WM DATA                  30.31
   3 HAMPUS RAMSTRÖM         INGEN KLUBB              45.36
   4 SUNE RAMSTRÖM           INGEN KLUBB              45.39
   5 GUNILLA RAMSTRÖM        INGEN KLUBB              45.52
   6 ANTON WOUNDER           WM DATA                  48.44
   7 MONIKA WOUNDER          WM DATA                  48.45
   8 ANDERS LARSSON          WM DATA                  50.16
   9 ULRIKA LARSSON          WM DATA                  51.51
  10 RICKARD ENGMAN          INGEN KLUBB              60.24
  11 HÅKAN ENGMAN            INGEN KLUBB              60.27
  12 NILS ENGMAN             INGEN KLUBB              70.11
  13 MIA ENGMAN              INGEN KLUBB              70.15
     FREI RAMSTRÖM           INGEN KLUBB             UTGÅTT
     NATASHJA UDDENBERG      IF ALUMINIUM            EJ STA
TILL KLASSVAL

Denna sida är skapad med programmet SOFT OL-DATA ver 4.5 och senast uppdaterad 2001-01-28.
TILL SIDANS START