Södra Berget Runt 2007 - Resultat

Lördag 10 februari 2007 kl. 22:57
Klass: 5 km
Plac. Namn Klubb Tid
1 Inger Lorentzson Sundsvalls OK 29:05
2 Hanna Hugosson Sundsvalls OK 32:45
3 Lena Hugosson Sundsvalls OK 33:15
4 Lotta Aksnes Alnö SK 34:44
5 Caroline Johansson Sundsvalls OK 35:30
6 Sofia Lindberg Alnö SK 39:38
7 Katrin Lindberg Alnö SK 39:39
8 Erik Hansson Sundsvalls OK 52:52
9 Peter Hansson Sundsvalls OK 53:00
Mathilda Lindberg GBK Trading Ej Start
Erik Kardell  GBK Trading Ej Start
Petter Aksnes Alnö SK Ej Start
Anna-Karin Englund Nissars Nissar Ej Start
Klass: 10 km
Plac. Namn Klubb Tid
1 Leif Andersson Selånger SOK 30:01
2 Benny Nordlander M-Real 31:19
3 Jan Olof Sjödin Sjöléns Fastighetsskötsel 31:56
4 Sven Erik Sundin Metso Paper FK 32:43
5 Gun Eriksson Offerdals SK 36:26
6 Gerd Eriksson Offerdals SK 36:28
7 Pelle Johansson Metso Paper FK 36:44
8 Lars Erik Nilsson Metso Paper FK 38:20
9 Peter Lorentzson Sundsvalls OK 39:48
10 Erik Bäck IF Strategen 39:59
11 Petter Aksnes Alnö SK 40:01
12 Kenneth Åberg Telia 40:48
13 Erik Toomingas Sundsvalls OK 41:03
14 Pelle Ehnberg Njurunda 43:14
15 Ulla Hellman Team Orkopeden 49:19
16 Gunnar Hellman Team Orkopeden 49:19
17 Tore Andersson Birsta SK 49:27
18 Alice Hugosson Sundsvalls OK 50:21
19 Sara Hansson Sundsvalls OK 58:46
20 Jessica Thörn Team Orkopeden 1:15:01
Clas Hammer Nobel Aktiv IF Ej Start
Lisa Skoglund Hudiksvalls IF Ej Start
Amanda Matsson Stockviks SF Utgått
Klass: 20 km
Plac. Namn Klubb Tid
1 Thommy Larsson Stockviks SF 52:27
2 Tomas Brink B.J.K 54:35
3 Olov Vikström OK Vargen 57:33
4 Mikael Henning Birsta SK 1:00:16
5 Anders Mellin Bergsjö IF 1:01:05
6 Henrik Thomasson IBE Robot 1:02:13
7 Rune Lindström ÅF 1:02:36
8 Martin Melander SCA Ortviken 1:04:14
9 Magnus Holst Nobel Aktiv IF 1:04:51
10 Kenth Bergqvist Nobel Aktiv IF 1:04:54
11 Elof Höglund Timrå SOK 1:05:20
12 Caroline Jakobsson Bergeforsens SK 1:05:42
13 Lars Lindholm Sweco IF 1:06:52
14 Johan Gärd Sundsvall 1:07:15
15 Håkan Westman WM-Data IF 1:07:56
16 Fredrik Ponten Metso Paper FK 1:08:36
17 Minna Bäckman V&S IF 1:09:00
18 Mats Gustafsson Ortvikens MK 1:10:24
19 Magnus Sundman B.J.K 1:12:27
20 Mattias Axelsson Sundsvalls OK 1:12:34
21 Jonas Nilsson Midälva OK 1:13:39
22 Rolf Tegeback Team Orkopeden 1:14:18
23 Rolf Johansson Sundsvalls OK 1:15:22
24 Richard Lindström Sundsvalls OK 1:15:39
25 Fredrik Aksnes Ortvikens MK 1:16:23
26 Jens Olsson Nobel Aktiv IF 1:16:30
27 Åsa Sjöström Nobel Aktiv IF 1:16:31
28 Håkan Nilsson IK Aluminium 1:16:45
29 Karl Norberg Vattenfalls IF 1:16:54
30 Agneta Bergqvist Nobel Aktiv IF 1:17:47
31 Ivar Lindqvist Telia 1:19:47
32 Anders Sundberg Nobel Aktiv IF 1:19:48
33 Stefan Gullback Metso Paper FK 1:23:34
34 Marcus Olsson IK Aluminium 1:24:00
35 Marie Aksnes Alnö SK 1:24:25
36 Helena Hagelin ? 1:30:01
37 Kristina Nilsson Midälva OK 1:36:04
38 Birgit Palm Nobel Aktiv IF 1:36:07
39 Pernilla Hannus Midälva OK 1:44:23
40 Kristina Henrikson Högtorp Nobel Aktiv IF 1:47:59
Ruben Wetind Metso Paper FK Ej Start